Dr Szymon Manasterski

 

Dr Monasterski

Moim celem jest rozwiązanie problemu pacjenta. Począwszy od diagnostyki, poprzez proces leczenia aż po terapie wspomagające i rehabilitację. Nie zostawiam pacjenta samego z problemem. W leczeniu używam głównie wiedzy pozyskanej z zagranicznych źródeł, głównie od lekarzy z USA i Kanady. Moją zasadą jest zastosowanie terapii logicznej i zrozumiałej dla pacjenta, gdyż tylko przy wzajemnym zrozumieniu zagadnienia jest szansa na powrót do pełni zdrowia.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie jestem po zakończeniu sześcioletniej specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbywanego w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz jestem w trakcie studiów podyplomowych z medycyny estetycznej na Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej w Warszawie. Tytuł specjalisty z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskałem wiosną 2021 roku. Doświadczenie zdobywałem w trakcie pracy i dyżurów w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki oraz SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W pracy mam przyjemność pracować z jednymi z najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Byłem członkiem zespołu replantacyjnego oraz miałem okazję być członkiem zespołu przeprowadzającego pionierskie zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej.

W pracy bazuję na najnowszych wytycznych oparte na Evidence Based Medicine (udowodnionych naukowo) opartych na doświadczeniu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych (PTOiTR, FESSH).

Swoją wiedzę poszerzałem uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w ośrodkach o najwyższych stopniach referencyjności na terenie całego kraju. Byłem uczestnikiem licznych konferencji z zakresu chirurgii ręki oraz mikrochirurgii (FESHH, BSSH, EFSM).

Jestem posiadaczem certyfikatów w zakresie badania USG narządu ruchu.

Dodatkowo jestem absolwentem studiów z zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Do góry